ÖNEMLİ UYARI
UÇUCU YAĞLARIN DAHİLİ KULLANIMI KİŞİDEN KİŞİYE FARKLI RİSKLER GÖSTEREBİLİR.BU YÜZDEN YOUNG SOULS DAHİLİ KULLANIMI DOKTOR TAVSİYESİ VE KONTROLÜ DIŞINDA KESİNLİKLE ÖNERMEZ . AŞAĞIDAKİ BİLGİLER TEDAVİ ÖNERİSİ DEĞİLDİR.

Araştırmalar, birçok insanın uykuya dalmakta ve iyi bir gece uykusu çekmekte zorlandığını gösteriyor. Uyku ile mücadele edenler için genellikle birden fazla neden vardır. Günlük stres ve sorumluluklardan kötü yaşam tarzı ve yeme alışkanlıklarına kadar her şey uyku dengesizliklerine katkıda bulunabilir.

Uçucu yağlar botanik güç merkezleridir ve çok çeşitli zihinsel, fiziksel ve duygusal (veya “zihin ve vücut”) yararlar için kullanılabilir. Araştırmalar aktif olarak yapılmakta ve bu aromatik harikaları kullanmanın giderek daha fazla yolunu ortaya çıkarmaktadır.

TATLI BİR UYKU İÇİN ESAS YAĞLAR

Lavanta

Bu muhtemelen birçok insanın dinlenmeye geldiğinde düşündüğü ilk uçucu yağdır ve iyi bir sebepten dolayıdır! Lavanta, sakinleştirici ve gevşetici etkileri için iyi çalışılmış bileşikler olan linalool ve linalil asetat bakımından zengindir. Herhangi bir uçucu yağ uyku karışımında olması gereken bir şeydir. Tabii ki, bu lavantanın birincil terapötik faydalarından yalnızca biridir, ancak kesinlikle önemlidir.

Lavanta Ayak Kremi
1 çay kaşığı tercih edilen taşıyıcı yağ
3 damla lavanta
Malzemeleri küçük bir kaseye koyun ve yatmadan önce ayaklarınıza ve boynunuzun arkasına masaj yapın.

Adaçayı

Adaçayı, linalil asetat açısından zengin ve sakinleştirici ve rahatlatıcı faydalarla dolu başka bir uçucu yağdır. Misk adaçayı, duygusal olarak dengeleyici özellikleri nedeniyle, özellikle de bir kadının döngüsü sırasında genellikle bir kadın yağı olarak kullanılsa da, faydalar bu yağı kullanan herkes için geçerli olmaya devam ediyor.

Adaçayı ve Lavanta Yastık Spreyi
2 oz. Su
8 damla adaçayı
10 damla lavanta
Malzemeleri küçük bir sprey şişesine koyun. Kullanmadan önce sallayın ve yatmadan önce yastıkları ve çarşafları buğulayın.

Bergamot

Bergamot, duygusal sağlık söz konusu olduğunda en değerli yağlardan biridir. Lavanta gibi, linalil asetat açısından da zengindir ve aslında sakinleştirici ve rahatlatıcı olan birkaç narenciye esansiyel yağından biridir.

Yatmadan önce dağılmayı deneyin:
4 damla bergamot
1 damla adaçayı
2 damla mercanköşk

Vetiver

Tropikal bir çimin köklerinden damıtılan bu uçucu yağ, belki de en iyi duyguları güçlü bir şekilde topraklayan ve sakinleştiren etkileriyle bilinir. Zengin, derin ve topraksı aroması, herhangi bir uyku destekleyici aromaterapi karışımına mükemmel bir ektir.

Sakinleştirici Banyo Tuzları
2 oz. Deniz tuzu
1 çay kaşığı. badem, jojoba veya avokado yağı gibi tercih edilen taşıyıcı yağ
3 damla vetiver
7 damla lavanta
Malzemeleri birlikte karıştırın – 2 banyo için yeterli verim.

Sedir Ağacı

Bu yağın kuru, taze, odunsu aroması da oldukça rahatlatıcı ve rahatlatıcıdır. Zihni sakinleştirici ve destekleyici olduğu bilinmektedir ve duygusal dengeyi geliştirmeye yardımcı olur.

Gece Roll-On
Badem, jojoba veya avokado yağı gibi tercih edilen 1,5 çay kaşığı taşıyıcı yağ
3 damla sedir ağacı
3 damla sandal ağacı
Malzemeleri 10 ml’lik rulo şişede karıştırın. Yatmadan önce bileklere ve kulak arkasına uygulayın.

Sandal ağacı

Sandal ağacı, zihni sakinleştirmek ve nefesi yatıştırmak için yüzyıllardır tütsü olarak kullanılmıştır. Sandal ağacı esansiyel yağı, derinlemesine yatıştırıcı ve sakinleştirici bileşenler bakımından zengindir, bu da onu her uyku karışımı için mükemmel bir seçim haline getirir.

Uzun, stresli bir günün ardından veya arabuluculuğa yardımcı olmak için yayılabilir. Bir çimdiklendiğinde, aşağıdaki formül harikalar yaratır:

Sandal Ağacı Pamuk Topu
2 damla sandal ağacı
2 damla bergamot
1 damla lavanta
Yastık kılıfınıza veya yastığınızın yanına koyun.

Mercanköşk

Bu ortak mutfak bitkisi aynı zamanda en zorlu günlerde bile sakinleşip yatıştıran aromatik olarak ısınan ve otsu bir uçucu yağ üretir.

Mercanköşk ve Portakal Vücut Losyonu
1 oz. kokusuz losyon
5 damla mercanköşk
5 damla turuncu
İyice karıştırın ve yatmadan önce ellerinize, ayaklarınıza ve boynunuza sürün.

 

DİNLENMİŞ BİR UYKU İÇİN UÇUCU YAĞLARI KULLANMANIN BASİT YOLLARI

Uçucu yağları uyku için kullanmanın en kolay ve güvenli yolu, onları yaymaktır. Difüzörler aromatik molekülleri havaya dağıtarak onları teneffüs etmenizi sağlar.

Difüzörünüz yoksa, doğrudan avuç içi solumayı tercih edebilir veya bir pamuk topunun üzerine birkaç damla damlatıp yastığınızın yanına koyabilirsiniz.

Uçucu yağların rahatlatıcı ve sakinleştirici sağlık yararları sunabilmesine rağmen, iyi bir gece uykusu ile uyumlu yaşam tarzı seçimleriyle zihni ve bedeni desteklemek önemlidir. Bazı ipuçları:

  1. Bol bol egzersiz yapın. Herkes sert bir sporcu olmaya ayarlı değildir, ancak bunun sizi ayağa kalkıp hareket etmekten alıkoymasına izin vermeyin. Akşam yemeğinden sonra blok etrafında basit bir yürüyüş, günlük esneme, hatta arkadaşlarla dansa gitmek bile işe yarayabilir. Önemli olan ayağa kalkıp o güzel vücudunu hareket ettirmek.

  1. Ne yediğinize dikkat edin. Aşırı işlenmiş ve şeker açısından zengin besinler daha hızlı uykuya dalmanıza neden olabilir, ancak kan şekeri seviyeleriniz birkaç saat sonra düştüğünde, vücudunuz dengesizliği hissedebilir ve uyku döngünüzde rahatsızlığa neden olabilir.
  2. Normal yatak ve uyanma saatlerini ayarlayın. Bu, vücudunuzun iç saatini düzenlemeye ve yeterli uyku için bir ritim oluşturmaya gerçekten yardımcı olabilir.
  3. Kafein ve alkol alımınızı, özellikle yatmadan birkaç saat önce sınırlayın. Kafein ve alkol, biz uyurken devreye giren ve böylece tam bir uyku döngüsüne müdahale eden vücudun iyileşme mekanizmalarına müdahale edebilir.
  4. Ekran (lar) ı kapatın! Sosyal medya gönderilerinizi kontrol ederken veya en sevdiğiniz gerçeklik dizilerini izlerken uykuya dalmak yerine, kendinizi o çok ihtiyaç duyulan dinlenmeye rahatlatmak için bazı dikkatli görselleştirme ve nefes egzersizleri yapmayı deneyin.
  5. Yukarıda listelenenler gibi uçucu yağlar kullanın.

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü