Esansiyel yağları günlük hayata dahil etmek kolay olabilir ve çok çeşitli terapötik faydalar sağlayabilir. Aşağıda, başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu ve yol bulunmaktadır. Topikal kullanımdan önce daima güvenlik önlemleri almayı ve bir taşıyıcı yağ ile seyreltmeyi unutmayın.

Yüzyıllar boyunca, aromatik bitkiler geleneksel tıbbi sistemlerde ve evlerde refahı artırmak, ruhsal uyanışı sağlamak ve temizlik ve arınma ritüellerine yardımcı olmak için kullanılmıştır.

Bu konsantre aromatik bileşikleri çıkarmanın etkili bir yolu olarak buharla damıtmanın ortaya çıkmasıyla birlikte, uçucu yağlar araştırılmaya ve yavaş yavaş günlük hayata entegre edilmeye devam etti. Bu güçlü bitki özleri ve sağlığımızı destekleyebilecekleri ve yaşam kalitemizi artırabilecekleri sayısız yol hakkında her geçen gün daha fazla şey öğreniyoruz.

Uçucu yağlar, toprak, hava, su ve çok fazla enerji, özen ve yaratılması gereken sıkı çalışma gerektiren değerli bitki materyalinden elde edilir. Gittikçe daha fazla insan uçucu yağları kullanırken ve severken, sürdürülebilirlik dikkat edilmesi gereken bir konudur. Esansiyel yağlar söz konusu olduğunda, ihtiyacınız olanı kullanın – hem kendi sağlığınız hem de gezegenimizin sağlığı için, daha azı daha fazladır.

Zihinsel Netliği Teşvik Etmeye Yardımcı Olacak Esansiyel Yağlar

Bir aromaterapi difüzöründe olduğu gibi aromatik olarak birçok uçucu yağı kullanarak veya doğrudan avuç içi soluma yoluyla, kişinin zihinsel berraklığı ve odağı geliştirilebilir.

Çalışmalar, birçok uçucu yağın enerji verici olabileceğini, uyanıklığı artırabileceğini, motivasyonu teşvik edebileceğini ve hatta hafızayı geliştirebileceğini göstermiştir.

Zihinsel berraklık için kullanılacak Young Souls Yağlar:

Fesleğen
Limon
Nane
Biberiye
adaçayı

Önerilen Kullanımlar:

Difüzör Karışımı

3 damla Limon
1 damla Biberiye
1 damla Fesleğen
3 damla Nane

DİNLENME VE RAHATLAMADA YARDIMCI OLACAK ESAS YAĞLAR
Artık birçok insan uzun bir iş gününden sonra gevşemekte ya da günün baskı ve gerginliklerinden kurtulmakta her zamankinden daha fazla zorlanıyor. En çok araştırılan uçucu yağların ve içerdiği kimyasal bileşenlerin bazılarının, vücudun yenilenme ve gevşeme yeteneği üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğu gösterilmiştir.

Dinlenme ve rahatlama için kullanılacak Young Souls Yağları:

Bergamot
Lavanta
Sandal ağacı
Vetiver
Ylang Ylang

Önerilen Kullanımlar:

Difüzör Karışımı

5 damla Lavanta
1 damla Sandal ağacı
1 damla Vetiver

Yatmadan Önce Ayak Ovması

60 ml . kokusuz vücut losyonu
10 damla Young Souls Uyku Yardımı Karışımı
Uyku Yardımı Karışımı losyon şişesine dökün ve iyice çalkalayın. Yatmadan önce ayaklara az miktarda masaj yapın.

ENERJİYİ ARTIRMAYA YARDIMCI OLACAK ESAS YAĞLAR

Koku, beynimizin duygusal kontrol merkezleriyle doğrudan bağlantılı olan tek duyumuzdur. Bu, kokladığımız şeyin duygularımız üzerinde doğrudan etkisi olabileceği anlamına gelir. Pek çok uçucu yağ aslında olumlu bir duygusal görünüm yaratmaya yardımcı olmak ve adımımızda bize ekstra moral vermek için kullanılabilir.

Young Souls Essential Oils, enerjiyi artırmaya yardımcı olmak için:

Portakal
Greyfurt
Mandarin
Nane

Önerilen Kullanımlar:

Difüzör Karışımı:

2 damla Turuncu
2 damla Mandalina
2 damla Greyfurt
2 damla Nane

Oda Sisine Güç Ver

60 ml. sprey şişesi
5 damla Young Souls Enerji uçucu yağ karışımı
5 damla Portakal
5 damla Nane
Uçucu yağ damlalarını şişeye koyun ve üzerine su koyun. Şişenin üzerine kapağı yerleştirin. Kullanmadan önce çalkalayınız.

UÇUCU YAĞLAR TEMİZ NEFES ALMAYA DESTEK OLABİLİR
Esansiyel yağlar, mevsimsel zorlukların üstesinden gelmek için güçlü araçlar olabilir. Ayrıca, gerektiğinde derin, canlandırıcı, tam nefes almamızı teşvik etmeye de yardımcı olabilirler. Bu, uçucu yağın çıkarıldığı bitki kısmının söz konusu yağın kullanımını ortaya çıkarmaya nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneğidir. Ağaçlar havayı temizleyip arındırırken, ağaçlar temiz nefes alma konusunda mükemmel yardım sağlar.

Temiz nefes almayı desteklemek için kullanılacak Young Souls Yağları:

Okaliptüs
Ardıç
Limon
Sedir
Ladin

Önerilen Kullanımlar:

Difüzör Karışımı:
2 damla Sedir
2 damla Okaliptüs
2 damla Ladin
1 damla Ardıç

Solunum Desteği için Göğüs Ovması

115 gram. badem yağı
1 yemek kaşığı balmumu peleti
10 damla Sedir
5 damla Ladin
3 damla Okaliptüs
5 damla Limon

Balmumu kap içinde kısık ateşte eritin. Eritildikten sonra badem yağını karıştırın. Hepsi karıştırılıp eridikten sonra ocaktan alın. Uçucu yağları karıştırın ve teneke kutulara dökün. Sertleşmesi için bir veya iki saat bekletin.

 

ESANS YAĞLARI DENGENİZİ, İLHAM ALMANIZI VE MEDİTASYONDA SİZE YARDIMCI OLABİLİR.

Tütsü, mür ve sandal ağacı gibi bazı değerli bitkiler eski çağlardan beri tütsü, ruhani adak ve meditasyon araçları olarak kullanılmıştır. Öyleyse, çağlar boyunca bilinen bu uçucu yağların topraklama, odaklanma ve merkezleme özelliklerini doğrulayan araştırmayı görmek şaşırtıcı değildir.

İç dengeye yardımcı olmak ve meditasyona yardımcı olmak için kullanılacak Young Souls Yağları:

Sandal ağacı
Buhur
Mür
Paçuli
Vetiver

Önerilen Kullanımlar:

Difüzör Karışımı

4 damla Young Souls Denge karışımı
2 damla Sandal ağacı
1 damla Frankincense

Sessiz Zihin Roll-On

10 ml roll-on şişe
2 damla Frankincense
2 damla Sandal ağacı
2 damla Myrrh
2 damla Bergamot
Jojoba yağı

Uçucu yağ damlalarını şişeye koyun ve üstüne jojoba yağı koyun, ardından bilyeyi yerleştirin ve kapağı sıkın. İyice sallayın, nabız noktalarına uygulayın ve derin nefes alın.

UÇUCU YAĞLAR EVİ TEMİZLEME VE ARITMA
Geleneksel ev temizleyicilerinin çoğu sert kimyasallarla doldurulur. Birçok uçucu yağ, güçlü temizleme özelliklerine sahip oldukları ve temizlik rejimlerine kolayca entegre edilebildikleri için evde kullanım için mükemmeldir. Uçucu yağlar, genel yüzey temizliği için suya ve kabartma tozu veya yumuşak sabuna karıştırılabilir.

Evi temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olan Young Souls Yağları:

Young Souls Oksijen Diffuser karışımı
Limon
Limon otu
Misket Limonu
Çay ağacı
Çam

Önerilen Kullanımlar:

Temiz Hava Difüzör Karışımı

3 damla Çam
3 damla Çay Ağacı
2 damla Misket Limon

Çok Amaçlı Sayaç Spreyi

3 su bardağı su
1/4 su bardağı sirke
25, Portakal
15 damla Limon

ESANS YAĞLARI GÜZELLİK REJİMİNİZİ ARTIRABİLİR

Birçok uçucu yağın cilt için onarıcı ve gençleştirici özelliklere sahip olduğu ve sorunlu cildi dengelemeye yardımcı olabilecek temizleme yeteneklerine sahip olduğu gösterilmiştir.

Tarih boyunca, botanik özler sağlıklı, ışıldayan saçları desteklemek ve cildi besleyerek genç ışıltısını korumak için kullanılmıştır.

Ciltte, saçta veya saç derisinde uçucu yağlar kullanırken, en sevdiğiniz taşıyıcı yağda seyreltmek her zaman önemlidir. Taşıyıcı yağlar, jojoba, badem ve avokado gibi bitkilerin yağlı kısımlarından elde edilen bitkisel yağlardır.

Doğal güzelliğin korunmasına ve desteklenmesine yardımcı olan uçucu yağlar:

Çay ağacı
Biberiye
Buhur
Gül
Yasemin

Önerilen Kullanımlar:

Sağlıklı Saç Yağı

1 oz. şişe + kapak
2 damla Lavanta
2 damla Biberiye
2 damla Sedir
1 yemek kaşığı jojoba yağı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı avokado yağı

Uçucu yağları şişeye koyun. Taşıyıcı yağlar (jojoba, badem ve avokado yağları) ile doldurun. Kapatın ve iyice sallayın. Saça uygulayın ve / veya gerektiğinde kafa derisine masaj yapın.

Yüz Güzellik Serumu

15 ml . damlalıklı şişe
1 damla Gül
1 damla Yasemin
1 damla Frankincense
Jojoba yağı

UYARI : Yama Testi yapmadan Kullanmayın

Uçucu yağları şişeye koyun ve üstüne jojoba yağı koyun; kapağını kapatın ve iyice sallayın. 3-5 damla serumu nemli, yeni temizlenmiş cilde yavaşça bastırın. Gerektiği gibi kullanın.

Young Souls Team

 

 

Ana Menü