İyi hijyenin bir diğer önemli kısmı, sağlıklı diş ve diş etlerini korumaktır. Temizleyici ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle, uçucu yağların diş macunu, gargara ve daha fazlası gibi ağız hijyeni ürünlerinde yaygın olarak kullanılması şaşırtıcı olmamalıdır. Ağzınızı temiz ve sağlıklı tutmanın basit, doğal bir yolunu arıyorsanız, ağız hijyeni söz konusu olduğunda uçucu yağların birçok faydası vardır.

Dişleri, diş etlerini ve ağzı temizlemek

Temiz bir ağza sahip olmak genel olarak daha iyi ağız hijyenine yol açabilir ve bazı uçucu yağların güçlü temizleme özellikleri dişleri, diş etlerini ve ağzı temizlemek için doğal bir yol sağlar. Günlük ağız hijyeni rutininiz sırasında uçucu yağlar kullanarak, ağzı temiz tutmaya yardımcı olabilirsiniz – özellikle uçucu yağları diğer ağız hijyeni ile birlikte kullandığınızda daha çok verim alırsınız.

Taze nefesi teşvik etmek

Ağız hijyeninde uçucu yağların ağzı temizlemeye ek olarak en büyük kullanımlarından biri nefesi tazelemektir. Ferahlatıcı, canlandırıcı aromalı uçucu yağlar, gün boyunca ferah nefes almak için kullanılabilir. Uçucu yağlar çok güçlü ve güçlü olduğu için, sadece az miktarda yağ nefesi tazelemeye yardımcı olmak için gerekli olacaktır. Nane gibi uçucu yağlar, serin, nanemsi tadı ve kokusuyla nefesi tazelemek için popüler bir seçimdir.

Ağız bakımı için en iyi uçucu yağlar

Bu uçucu yağlar, diş etlerini ve dişleri temiz ve sağlıklı tutmaya yardımcı olduğu bilinen önemli temizleme ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Seyreltme

Dişlerde, diş etlerinde veya ağzın herhangi bir yerinde uçucu bir yağ kullanmadan önce, yağın topikal ve dahili kullanım için onaylandığından emin olun. Hiçbir zaman topikal veya dahili olarak kullanılmaması gereken ve ağız içinde veya çevresinde kullanımı güvenli olmayan bazı yağlar vardır. Seçtiğiniz yağın dişlerde, diş etlerinde veya ağızda kullanılmasının güvenli olduğunu belirledikten sonra, kimyaları onları özellikle güçlü veya güçlü kıldığı için bazı uçucu yağların kullanımdan önce seyreltilmesi gerektiğini hatırlamak isteyeceksiniz. Karanfil ve Tarçın gibi uçucu yağlar, her ikisi de güçlü yağlar olarak kabul edildiğinden, topikal olarak uygulanmadan önce her zaman seyreltilmelidir. Rezene, Misket Limonu, Nane ve Nane gibi diğer yağların yetişkinlere uygulandığında seyreltilmesi gerekmez, ancak çocuklarda veya hassasiyeti olanlarda kullanılmadan önce seyreltilmelidir.

Ağız bakımı için uçucu yağların kullanımına ilişkin yönergeler

Ağız bakımı için faydaları bilinen uçucu yağları dişlere ve diş etlerine uygulayın. Parmağınıza az miktarda yağ sürüp dişlere ve diş etlerine sürterek bunu yapabilirsiniz.

Diş fırçanıza veya diş macununuza bir damla uçucu yağ ekleyin ve her zamanki gibi dişleri ve diş etlerini fırçalayın. Dişlerinizi fırçalamayı bitirdikten sonra yağı ve diş macununu lavaboya tükürün ve ağzınızı suyla çalkalayın.

Esansiyel Yağlı Gargara

Bir damla (veya daha az) uçucu bir yağı iki ons su ile birleştirin. Lavaboya tükürmeden önce kombinasyonu 30 saniye boyunca ağzınızda çalkalayın.

 

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü