UYARI

UÇUCU YAĞLARI SEYRELTMEDEN  TOPİKAL KULLANIM RİSK İÇERİR…!

 

Uçucu Yağlar Nasıl Seyreltilir
Bitki Terapisinde, tüm uçucu yağlarınızı güvenli ve etkili bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmaya kararlıyız. Uçucu yağların uçucu ve son derece konsantre yapısı nedeniyle, herkesin güvenliğini sağlamak için uygun seyreltilmelerine ilişkin kapsamlı ve anlaşılır yönergeler çok önemlidir.

Seyreltmenin Amacı
Güvenlik ve uçucu yağ seyreltmesi ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlıdır. Önce seyreltmeden, doğrudan şişeden çıkan bir uçucu yağ kullanmak, hassaslaşmış, tahriş olmuş ciltler veya kötü deneyimler yaşamanıza sebep olabilir . Uçucu yağ seyreltmenin iki temel güvenlik endişesi vardır. “Birincisi, cilt reaksiyonlarından kaçınmak için: tahriş, duyarlılık ve fototoksisite. İkincisi fetotoksisite, hepatotoksisite, karsinojenisite ve nörotoksisite gibi sistemik toksisiteden kaçınmak için. Olumsuz cilt reaksiyonları meydana geldiklerinde belirgindir, ancak sistemik toksisiteler olmayabilir. Cilt reaksiyonları tamamen seyreltmeye bağlıdır ve riski en aza indirmek için güvenlik kuralları vardır. “

Basitçe söylemek gerekirse, olumsuz reaksiyonları ve sistemik toksisiteyi en aza indirmek için cilde uygulamadan önce uçucu yağları seyreltiyoruz. Seyreltilmemiş uçucu yağları cildinize uygulamak, kısa süreli veya uzun vadeli yan etkilere kolayca neden olabilir ve bu riski almak için iyi bir neden yoktur.

Seyreltmek sadece cildinizi kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda banka hesabınız da takdir edecektir. Cildinize uygulamadan önce bir taşıyıcı yağ ile seyreltmek, uçucu yağın bir taşıyıcı yağ ile kullanılmadığında olduğu kadar hızlı buharlaşmasını önler. Uçuculuktaki bu azalma, uçucu yağın terapötik özelliklerinin çoğunun cildinize emilebileceği, daha geniş bir alana yayılabileceği ve genel olarak daha az uçucu yağ kullanacağınız anlamına gelir.

 


Taşıyıcı yağlar, uçucu yağları taşımak için bariz bir seçim gibi görünse de, tek seçeneğiniz değildir. Losyonlar, kremler, tereyağlar, şampuanlar, saç kremleri, kasten sabunu ve aloe jöleleri yağlarınızı seyreltmek için harika seçeneklerdir ve bu ürünlerin çoğu ihtiyaçlarınıza uygun doğal koruyucular içerebilir.

Farklı Durumlar İçin Seyreltme Oranları
Bitki Terapisi, seyreltme oranını Tisserand Enstitüsü’nün önerileriyle uyumlu hale getirir. Bu değerler yaklaşıktır ve tam damlalara yuvarlanmıştır. Lütfen “damlaların” kesin bir ölçüm olmadığını unutmayın, çünkü damlalar, delik düşürücünün boyutuna ve yağın viskozitesine bağlıdır. Ayrıca, burada sunulan seyreltme oranları, her bir oranın her durumda tüm uçucu yağlar için güvenli olduğu anlamına gelmez.

 

Taşıyıcı yağda uygun seyreltme neden önemlidir?

Dikkate Alınması Gereken Kontrendikasyonlar
Reçeteli bir ilaçla tedavi görüyorsanız, epilepsi veya astımınız varsa, bağışıklık sisteminiz zayıfsa, hamileyseniz, emziriyorsanız veya uçucu bir yağın sağlığınızı nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, doktorunuzdan tavsiye alın.

Güvende kal!
Uçucu yağlar söz konusu olduğunda, “Üzgün ​​olmaktansa güvende olmayı tercih ederim” ifadesi ciddiye alınmalıdır. Esansiyel yağları uygun seyreltme olmadan doğrudan cildinize uygulamak, advers reaksiyon riskini önemli ölçüde artırır. Uçucu yağların güvenli kullanımını aklınızda tutarak, her zaman size etkili sonuçlar veren mümkün olan en düşük seyreltmeyi kullanın.

Yeni bir uçucu yağa olumsuz bir tepki vereceğinden endişeleniyorsanız, bir yama testi yapmanızı öneririz. Uçucu yağın ilk kez kullanımı için güvenli bir uygulama, dirsek içi gibi küçük bir cilt bölgesine bir damla seyreltilmiş uçucu yağ damlatmaktır. Uygulamadan sonra, ilk 24 saat için advers reaksiyonların farkında olun. Olası reaksiyonlar arasında cilt tahrişi, baş ağrısı, mide bulantısı, solunum şikayetleri veya baş dönmesi yer alır.

** Yukarıda Paylaşılan tavsiye yazısı, herhangi bir hastalığı veya hastalığı teşhis etme, tedavi etme, iyileştirme veya önlemeyi amaçlamaz ve uygun tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır. Esansiyel yağları kullanırken daima DOKTORUNUZA danışmanızı tavsiye ederiz.

 

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü