Aromaterapi Difüzörleri Uçucu Yağ Difüzörleri Olarak Da Bilinir

Uçucu Yağ Difüzörleri
Uçucu yağ difüzyonu, uçucu yağları dağıtma işlemidir, böylece aromaları bir odayı veya bir alanı doğal koku ile doldurur. Basitten ayrıntılı olana kadar, uçucu yağları bir odaya dağıtmak için birçok farklı yöntem vardır. Muhtemelen evinizde zaten sahip olduğunuz şeylerle yapılabilecek üç kolay aromaterapi difüzyon yöntemi vardır. Ek olarak, satın alınabilecek çok sayıda aromaterapi difüzörü ve difüzyon cihazı vardır. Kullanılan cihazlar ve yöntemleri farklı türleri bu makalede ayrıntılı olacaktır.

Güvenlik önemlidir. Difüzörden önce bu uçucu yağ difüzör Güvenlik ipuçlarına göz attığınızdan emin olun.

Difüzörünüzü seçtikten sonra Young Souls uçucu yağ difüzör karışımlarını deneyin.

Pasif Difüzörler
Aşağıdaki açıklamalar, çeşitli aromaterapi difüzörleri ve mevcut diğer uçucu yağ difüzyon ürünleri hakkında genel bilgilerdir. İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun olduğundan emin olmak için ilgilendiğiniz ürünle birlikte verilen teknik özellikleri, gereksinimleri ve güvenlik yorumlarını her zaman kontrol edin.

Aromaterapi difüzörleri satan satıcıları bulmak için AromaWeb aromaterapi iş Rehberinin aromaterapi Difüzörleri kategorisini ziyaret edin.

Ultrasonik Uçucu Yağ Difüzörleri
Uçucu Yağ Nebülizörleri
Ultrasonik difüzörler, uçucu yağları odaya dağıtmak için su ve ultrasonik dalgalar kullanır. Farklı boyutlarda gelirler ve bazıları renkli ışıklara sahiptir.

Ultrasonik Uçucu Yağ Difüzörünün Avantajları:
Tüketicilerin çok çeşitli boyut ve seçenekler arasından seçim yapmalarını sağlayan çeşitli Ultrasonik aromaterapi difüzörleri mevcuttur. Pasif olmayan difüzörlerden, Ultrasonik difüzörler genellikle en uygun fiyatlı aromaterapi difüzörlerinden biridir ve yaygın olarak kullanılabilir hale gelirler. Uçucu yağları belirli bir alana yayarken, odayı da nemlendirebilirler.

Dezavantajlar:
Avantajlara rağmen, Ultrasonik difüzörler daha hızlı başarısız olabilir veya daha sorunlu olabilir. Genel olarak konuşursak, Ultrasonik difüzör kullanıcılarından diğer aromaterapi difüzör tiplerinden daha fazla şikayet duyma eğilimindeyim. Satın aldığınız Ultrasonik difüzör modelinin kullanım talimatlarını her zaman takip etmek çok önemlidir.

Uçucu yağ atomize Difüzörler (Nebülizörler olarak da bilinir)
Uçucu Yağ Nebülizörleri
Atomize edici bir difüzör (nebülizör olarak da bilinir), uçucu yağları alan ve daha küçük molekülleri odaya dağıtmadan önce bunları ayrı moleküllere bölen bir cihazdır. Bu küçük moleküllerin akciğerler tarafından daha kolay absorbe edilebileceği ve böylece diğer difüzyon yöntemlerinin kullanılmasından daha fazla terapötik değer yaratabileceği söylenir.

Bir nebülizör, iki ana parçadan oluşan küçük bir cihazdır: motoru/pompayı içeren plastik taban ve yağları tutan ve “nebülize eden” çok sıradışı, şeffaf bir üflemeli cam parçası. Sıra dışı bir cam parçası kullanmak yerine, bazı atomize difüzörler Boston yuvarlak şişesine benzeyen özel bir şişe kullanır.

Atomize difüzöre eşlik eden pompanın boyutu, uçucu yağın nebülize edildiği hızda ve nebülizörün barındırabileceği oda/alan kapsama miktarında büyük bir fark yaratır.

Uçucu Yağ Nebulizatörünün Faydaları:
Terapötik kullanım için, bir atomize difüzör/nebülizör düşünülmelidir. Nebülizörlerin diğer aromaterapi difüzörlerinden daha fazla terapötik fayda sağlayabileceği söylenir, çünkü yağları daha küçük moleküllere ayırırlar.

Dezavantajlar:
Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, özellikle daha kalın uçucu yağlar kullandıktan sonra atomize difüzör/nebülizörün temizlenmesi zaman alıcı olabilir. Difüzörün tarzına bağlı olarak, sandal ağacı ve paçuli gibi kalın yağlar genellikle kullanılamaz (ilk önce çok daha ince yağlarla iyi karıştırılmadıkça), çünkü bazı model difüzörleri tıkayabilirler.

Fan Tarzı Uçucu Yağ Difüzörleri
Elektrikli Fan Difüzörü
Fan difüzörleri çeşitli boyutlarda, şekillerde ve stillerde gelir. Esasen, bir fan difüzörü, uçucu yağlar boyunca havayı nazikçe sirküle etmek için bir fan kullanır ve pasif aromaterapi difüzyonundan daha aktif olarak havaya buharlaşmalarını sağlar. Bir fan difüzörü kullanmak için, uçucu yağlar genellikle tek kullanımlık bir emici ped üzerine veya bir tepsiye yerleştirilir. Ped veya tepsi aromaterapi difüzyon ünitesine yerleştirilir ve daha sonra açılır. Fan daha sonra bu ped veya tepsiye hava üfler ve kokuyu oda boyunca taşır. Fan difüzörleri çeşitli boyutlarda geldiğinden, bazı fan difüzörleri sadece küçük bir odayı dağıtırken, diğerleri çok geniş alanları dağıtabilir.

Fan Tarzı Uçucu Yağ Difüzörünün Avantajları:
Fan tarzı aromaterapi difüzörleri çok çeşitli marka ve stillerde mevcuttur. Marka ve modele bağlı olarak, fan difüzörleri geniş bir alanı koklayabilir. Fan difüzörlerinin kullanımı genellikle kolaydır. Bazı fan difüzörleri hem elektrik hem de pillerle çalışır, bu da onları oldukça taşınabilir hale getirir.

Dezavantajlar:
Bazı fan difüzörleri, markaya ve modele bağlı olarak, değiştirilebilir emici pedlerin satın alınmasını gerektirir. Bazı fan difüzörleri gürültülüdür.

Elektrikli Isı Aromaterapi Difüzörleri
Uçucu Yağ Isı Difüzörü
Isı difüzörleri, yağı hafifçe ısıtmak ve aromayı bir odaya dağıtmak için ısı kullanır.

Fan Tarzı Uçucu Yağ Difüzörünün Avantajları:
Elektrikli ısı difüzörleri, markaya ve stile bağlı olarak daha geniş alanları koklayabilir. Ayrıca sandal ağacı ve paçuli gibi daha kalın yağların aromalarını daha verimli bir şekilde dağıtmaya yardımcı olabilirler.

Dezavantajlar:
Bazı insanlar daha kalın uçucu yağlar kullandıktan sonra temizlik konusunda sorun yaşarlar. Bununla birlikte, bu tip difüzörlerde nebülizörlere ve diğer aromaterapi difüzörlerine göre temizlik çok daha kolay olabilir. Genellikle, alkol inatçı, sıkışmış uçucu yağ kalıntılarının çözülmesine yardımcı olabilir.

Mum Difüzörleri
Mum Difüzörü
Bir mum difüzörü, bir odaya difüzyonu teşvik etmek için uçucu yağı hafifçe ısıtmak için bir çay ışığı veya başka bir mum kullanan bir difüzördür. Bir mum difüzörü genellikle seramik veya metaldir. Difüzör, bir mum için bir açıklık veya alana ve az miktarda uçucu yağ depolamak için küçük bir kaseye veya tepsiye sahiptir. Mum difüzörleri, mütevazı fonksiyonel parçadan hem bir sanat eseri hem de bir mum difüzörü olarak hareket edenlere kadar birçok şekil ve renkte gelir.

Mum Difüzörünün Avantajları:
Mum difüzörleri, stil ve tasarıma bağlı olarak genellikle nebülizör difüzörlerinden daha ucuzdur. Mum difüzörleri elektrik veya pil gerektirmez.

Dezavantajlar:
Genel olarak mum kullanırken olduğu gibi bir mum difüzörü kullanırken de dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca, yedek mumları elinizde tuttuğunuzdan emin olmalısınız.

Pişmiş toprak ve kumtaşı uçucu yağ Difüzörleri
Pasif Difüzörler
Pişmiş toprak kil ve kumtaşı difüzörleri birçok isme sahiptir ve çok çeşitli çekici şekil ve boyutlarda gelir. Bazı pişmiş toprak difüzörler, az miktarda uçucu yağ alan küçük kil kaplara benzemektedir. Genellikle bir mantar, açıklığın kapatıldığı yöntemdir. Yağlar tencereye nüfuz eder ve daha sonra odaya yayılır. Aromanın yoğunluğu, kil tencereye veya diğer şekilli difüzöre ne kadar uçucu yağ eklendiğine bağlıdır. Kumtaşı oldukça gözeneklidir ve uçucu yağları pasif olarak dağıtmanın bir başka güzel yoludur.

Terracotta ve kumtaşı uçucu yağ Difüzörünün avantajları:
Kil pot difüzörleri çok ucuzdur, kullanımı kolaydır ve elektrik veya pil gerektirmez.

Dezavantajlar:
Aroma, kil tencereye uçucu yağ ekledikten kısa bir süre sonra en güçlüdür ve zaman geçtikçe dağılır. Bu nedenle, odada aynı aroma seviyesini korumak zordur.

Lamba Halkası Aromaterapi Difüzörleri
Aromaterapi Lamba Halkası
Lamba halkaları genellikle pişmiş toprak veya pirinçten yapılır. Bir halka şeklindedir ve doğrudan standart bir ampul üzerine monte edilirler. Etraflarında dolaşan yivli bir dudağı var. Bu dudakta uçucu yağ bulunur. Bir ampulden gelen ısı, lamba halkasındaki uçucu yağı ısıtır ve yağ daha sonra odaya hafifçe yayılır.

Lamba Halkası Aromaterapi Difüzörünün Faydaları:
Lamba halkaları genellikle ucuzdur.

Dezavantajlar:
Herhangi bir uçucu yağ ampulün üzerine düşerse, ampul kırılabilir. Ne tuhaf, boy ampuller garip açılarda yer aldığını ampuller ile birlikte ya da çalışmazlar. Lamba halkaları muhtemelen Yüksek Verimli ampullerle kullanılamaz.

Evinizdeki eşyalarla yapılabilecek aromaterapi difüzör yöntemleri
Basit Doku Difüzyonu
Bir doku üzerine 3-4 damla uçucu yağ koyun. Dokuyu yakınınıza yerleştirin. Hareket bir odada meydana geldiğinde (yani,hareket ederken veya birisi geçerken), uçucu yağlardan gelen koku havada sallanır.

Doku Difüzyonunun Faydaları:
Bu yöntem her yerde kullanılabilir ve hızlı bir şekilde taşınabilir. Bu, oda veya alan boyunca uçucu yağları dağıtamayacağınız zaman, halka açık yerlerde (yani bir çalışma kabininde veya bir uçakta) kullanmak için ideal bir aromaterapi difüzyon yöntemidir.

Dezavantajlar:
Bu yöntem bir odaya çok fazla aroma yaymaz.

Buhar Difüzyonu
2 bardak su kaynatın. Suyu bir kaseye dökün ve suya 10 damla uçucu yağ ekleyin. Mukoza zarlarında tahrişe neden olabilecek uçucu bir yağ veya sinerji kullanıyorsanız (örneğin Tarçın, okaliptüs, biberiye, çam, kekik, cajuput) daha az damla kullanın. Enerji verici veya rahatlatıcı uçucu yağların kullanılması, bu yöntemi günün veya gecenin herhangi bir saatinde yararlı hale getirebilir. Buhar, temel yağları ısıtacak ve buharlaşarak odaya hızlı bir şekilde dağılmasına neden olacaktır.

Uçucu Yağ Buhar Difüzyon Faydaları:
Bu aromaterapi difüzyon yöntemi, uçucu yağları bir odaya hızla dağıtacaktır.

Dezavantajlar:
Aroma son derece uzun ömürlü değildir.

 

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü