Belirtildiği gibi, seçkin uçucu yağlarda bulunan temizleme özellikleri sadece temiz bir cilt ve berrak bir cilt sağlamak için yararlı değildir – ayrıca saç ve saç derisinin temizlenmesine de yardımcı olabilirler. Sağlıklı görünen saçları korumak için ilk adım saç temizliğidir. Yağlı saçlarla mücadele ediyorsanız, düzenli saç bakımı rutininiz sırasında uçucu yağlar kullanmak saçınızın temiz görünmesine ve kendini temiz hissetmesine yardımcı olabilir.

Saçı beslemek ve güçlendirmek için uçucu yağlar kullanmak

Herkesin saçı biraz farklıdır, bu da herkesin saç bakımı ihtiyaçlarının değişeceği anlamına gelir. Neyse ki, benzersiz kimyasal tasarımları nedeniyle, uçucu yağlar, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak saç için çeşitli faydalar sağlar. Temiz bir saç başını destekleyen temizleme özelliklerine ek olarak, bazı uçucu yağlar ayrıca saçın daha yumuşak, daha parlak veya daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacak besleyici unsurlara sahiptir. Kıvırcık uçup gitme konusunda endişelenmeniz; ince, telli teller; veya cansız kilitler, büyük olasılıkla dışarıda istediğiniz yumuşak, parlak saç başını geliştirmeye yardımcı olabilecek uçucu bir yağ vardır. Kıvırcık uçları yumuşatmak için bazı uçucu yağlar kullanılabilirken, diğerleri köklere kalınlık sağlamak için uygulanabilir.

Saç bakımı ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, bazı uçucu yağların besleyici, güçlendirici ve yatıştırıcı özellikleri saç bakımı sorunlarınıza özel bir çözüm sağlayabilir.

Sağlıklı bir saç derisini desteklemek

Uçucu yağların temizleyici ve besleyici faydaları sadece saça fayda sağlamak için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda terlemeye yardımcı olabilirler.

Bu faydaları nedeniyle, uçucu yağlar saç derisi masajlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç derisine uçucu yağlarla masaj yaparak saç köklerinin canlanmasına, kafa derisinin temizlenmesine ve hatta gevşemeye yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı bir saç başı genellikle saç derisiyle başlar, bu nedenle uçucu yağların parlak, pürüzsüz ve beslenmiş saç arayışınızda size yardımcı olmasına izin verin.

Saçlar için en iyi uçucu yağlar

Bu uçucu yağlar, temiz ve sağlıklı görünen saçları destekleyen temizleyici, yatıştırıcı ve besleyici özelliklere sahiptir.

Clary Sage

Lavanta

Melaleuca

 Nane

Roman Papatya

Biberiye

 Sandal ağacı

Kekik

Ylang Ylang

Saçta uçucu yağların kullanımıyla ilgili kurallar

Fraksiyonlanmış Hindistan Cevizi Yağı Gece saç bakımları, saç kremleri ve diğer ev yapımı saç bakımları için uçucu yağları hindistan cevizi yağı ile birleştirin.

Saça veya saç derisine çok fazla uçucu yağ sürmek, saçın yağlı veya yağlı görünmesine neden olabilir. Bu sorunu önlemek için az miktarda kullanın veya bir sprey şişesi kullanmayı düşünün.

 Günlük Kullanım İçin Uçucu yağları günlük saç bakımı rutininize dahil edin.

En sevdiğiniz şampuan veya saç kreminize birkaç damla ekleyin

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü