This is custom heading element

Cildinizin Sevdiği 6 Uçucu Yağ

Yüzyıllar boyunca, birçok kültür günlük yaşamlarını iyileştirmek, dini ayinler yapmak, refahı desteklemek ve parfüm olarak kullanmak için uçucu yağlara başvurdu. Uçucu yağlar sadece son derece çok yönlü değil, aynı zamanda belirli bir kullanım için pratik olarak üretilen doğal bileşenleri de içerir:.

Cildi Güzelleştirmek

Sert ve sentetik bileşenlere dayanan cilt bakım ürünlerinin aksine, uçucu yağlar cildin görünümünü mükemmel bir şekilde aydınlatmak, pürüzsüzleştirmek ve nemlendirmek için doğal özelliklerini kullanır.

 

1. Lavanta

Bir şişe Lavanta uçucu yağı, başlamak için mükemmel bir seçimdir ve her evde bir zorunluluktur. Bu popüler uçucu yağ, tüm cilt tiplerini yatıştırır ve besler ve her gün cilt bakım rejiminize dahil edilmesi kolaydır.

 

Elinize bir damla ekleyin, yüz nemlendiricisiyle karıştırın ve cildinizi mini bir yüz masajı ile tedavi edin.

Hindistan cevizi yağı ve Lavanta yağını birleştirerek temel bir ev yapımı vücut masaj yağı yapın. 3-4 damla ile başlayın ve yavaş yavaş istediğiniz gibi daha fazla ekleyin.

1 bardak Epsom tuzu ve 4 damla Lavanta birleştirerek ve sıcak bir banyoya ekleyerek spa benzeri bir ortam oluşturun.

2. Günlük (Sıgla)

Günlük (Sıgla) Uçucu yağı, gençleştirici ve güzelleştirici özellikleri de dahil olmak üzere birçok avantajı nedeniyle eski zamanlardan beri talep görmektedir. Tüm cilt tipleri için harika—ancak özellikle olgun ciltler için faydalıdır—bu lüks yağ cildi nemlendirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

 

Temizledikten sonra yüz derisine bir damla ile masaj yaparak cildinizin parlaklığını artırın, ardından düzenli nemlendiricilerinizi uygulayın.

Yüz kreminize veya vücut losyonunuza birkaç damla ekleyin ve doğrudan cilde sürün.

Cildin dokusunu beslemek için uzun bir günün ardından ellerde ve ayaklarda cilde masaj yapın.

3.Sedir ağacı

Sedir ağacı Uçucu yağı, tüm cilt tiplerini yumuşatmak ve beslemek için mükemmeldir, sedir ağacı uçucu yağı, zengin, odunsu bir aromaya sahip çok yönlü bir yağdır. Bu yağ aynı zamanda saça da fayda sağladığından, kafa derisindeki cildi beslemek için mükemmel bir seçimdir.

 

Favori losyonlarınıza birkaç damla ekleyerek yüz ve vücut üzerinde pürüzsüz bir cilt sağlayın.

Bir kase sıcak suya 3-4 damla ekleyin. Başınızı ve kaseyi bir havluyla örtün ve gözenekleri açmak ve sakinleştirici aromanın tadını çıkarmak için birkaç dakika derin ve yavaş nefes alın. Daha Sonra 1 damla sedir ağacı yağı içeren bir yüz masajı ile bunu destekleyin

5-6 damla sedir ağacını az miktarda hindistancevizi veya argan yağı ile karıştırın. Duştan 30-60 dakika önce kafa derisine masaj yapın, ardından saçları her zamanki gibi yıkayın ve durulayın.

4. Çay Ağacı

Geleneksel olarak cilt bakım ürünlerinde temizleme özellikleri nedeniyle kullanılan çay ağacı uçucu yağı, tüm cilt tipleri için mükemmeldir, ancak özellikle yağlı ciltlerde kullanım için uygundur.

 

Bir pamuklu çubuğun ucuna bir damla yerleştirerek ve yüzün hedeflenen bölgelerine hafifçe dokundurarak nokta tedavisi olarak kullanın.

Kafa derinizi beslemek için günlük şampuan uygulamanıza 1-2 damla ekleyin. Daha sonra durulama sırasında bir kaç dakika bekletin.

5. Itır (Sardunya)

Sardunya esansiyel yağı, cildi pürüzsüzleştirmeye ve tonlandırmaya yardımcı olan popüler bir seçimdir. Bu uçucu yağ tüm cilt tipleri için mükemmeldir, ancak yağlı veya kuru ciltler için özellikle faydalıdır.

 

Bir DIY yüz maskesine bu uçucu yağın birkaç damlasını ekleyin veya stres azaltıcı bir yüz masajı sırasında kullanın.

Sprey şişesine 50 ml su ya 4-5 damla ekleyin. Canlandırıcı bir etki için cildinize hafifçe püskürtün.

6. Ylang Ylang

Tatlı çiçek kokusu ile bilinen Ylang ylang uçucu yağı ayrıca cildi nemlendirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Bu canlandırıcı uçucu yağ, tüm cilt tipleri için mükemmeldir, ancak özellikle kuru veya olgun ciltlere fayda sağlar.

Badem Yağı   gibi bir taşıyıcı yağa birkaç damla ekleyin ve günün sonunda rahatlatıcı bir masaja dahil edin.

Banyo suyunuza 2-3 damla ekleyin.

Yüz kreminize veya vücut losyonunuza birkaç damla ekleyin ve doğrudan cilde sürün

 

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü