Çocukların Üzerinde veya Çevresinde Uçucu Yağların Kullanımı

Uçucu yağların etkili gücünü deneyimledikten sonra, yaşam tarzınıza ve günlük rutininize yağları dahil etmek bir sonraki doğal adımdır. Pek çok insan için bu günlük rutin çocukları içerir. Birçok ebeveyn merak ediyor, “Uçucu yağlar çocuklarımda kullanmak güvenli mi?” Bu sorunun basit cevabı evet, ancak çocuklarda uçucu yağların kullanılması söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken bazı güvenlik yönergeleri ve önerileri olduğunu hatırlamak önemlidir. Uçucu yağlar, çocukların üzerinde veya çevresinde ve çocuklarınızda kullanacağınız her şey gibi (topikal ürünler, hijyenik ürünler, temizlik ürünleri vb.) Güvenle kullanılabilir. Çocuklara yağ uygularken özel dikkat gösterilmelidir.

Evet, uçucu yağlar çocuklar için güvenlidir
Çocuklar yetişkinlerden daha küçük ve daha hassas oldukları ve hala gelişmekte oldukları için, uçucu yağların kurallarının çocuklar için ebeveynlerinkinden farklı olduğunu anlamak önemlidir.
Çocuklarınızla birlikte uçucu yağları kullanmak için gereken özel güvenlik kurallarını öğrendikten sonra, çocuklarınızın yağların sunduğu faydalardan yararlanmasına yardımcı olmak kolaydır. Çocuğunuzun belirli bir sağlığı varsa
Koşullar veya endişeler varsa, uçucu yağları kullanmadan önce çocuğunuzun doktoruna danışmak her zaman akıllıca olacaktır.

Uçucu yağların çocuklarım için güvenli olduğunu nasıl bilebilirim?
Çocukların yanında uçucu yağlar kullanılırken özel önlemler alınması gerekirken, ebeveynler yine de çocukların uçucu yağları kullanmalarının gerçekten güvenli olduğundan emin olabilirler.

Tarihi kullanım
Birincisi, uçucu yağlar konusunda yeni olan ebeveynler, uçucu yağların ve bitki parçalarının yüzyıllardır sağlıklı yaşamı teşvik etmek için kullanıldığını ve yeni bir heves veya trend olmayıp, hayatın birçok günlük sorunu için denenmiş ve gerçek bir çözüm olduğunu bilmelidir. Eski Mısır’daki aileler, yemek pişirme ve güzellik uygulamalarından mumyalama ve dini törenlere kadar her şey için bitki özleri ve yağlar kullandılar. Yüzyıllar boyunca, Çin’deki aileler bitki özleri ve malzemeleri kullanarak sağlığı teşvik eden uygulamalara devam ettiler.

Bitki parçaları kokuları ve sakinleştirici özellikleri için kullanıldığından, bitki özleri ve yağları eski Roma evlerinde önemli bir temeldi. Yüzyıllar süren güvenli kullanımın ardından ebeveynler, uçucu yağların defalarca güvenli ve etkili olduğunu bilerek rahatlayabilir.

Halihazırda kullandığınız ürünlerin çoğunda uçucu yağlar bulunması muhtemeldir
Uçucu yağlar bitkilerde bulunan doğal olarak oluşan bileşikler olduğundan, birçok ticari ürün için popüler bir içeriktir. Esansiyel yağlar genellikle parfüm, sabun, mum, losyon ve cilt bakım ürünlerinde koku katmak için kullanılır. Güçlü arındırıcı özelliklerinden dolayı, uçucu yağlar da sıklıkla temizlik maddelerine ve ürünlerine eklenir. Muhtemelen, büyük olasılıkla evinizde zaten esansiyel yağlar içeren ürünleriniz var.

Saf uçucu yağları tek başına kullanmanın yararı, genellikle ev ürünlerine eklenen zararlı toksinlerden ve kimyasallardan kaçınmanıza izin vermesidir.

Ticari ürünlere ek olarak, bitkilerden alındığı için düzenli olarak yediğimiz birçok gıdada uçucu yağlar da bulunur. Düzenli beslenmemizin bir parçası olan birçok meyve ve bitkide az miktarda uçucu yağ bulunabilir. Bu, vücudumuzun dahili olarak alındığında uçucu yağları işlemek için zaten donanımlı olduğu anlamına gelir. Bir çocuk için uçucu yağın iç dozajı bir yetişkininkinden çok daha az olsa da, çocuklarınız büyük olasılıkla diyetleri ve diğer ev ürünleri yoluyla az miktarda uçucu yağa maruz kalmıştır.

Uçucu yağlar doğaldır ve doğru kullanıldığında güvenli olabilir.


Yüksek kaliteli uçucu yağlar, doğru kullanıldığında saf, güçlü, doğal ve güvenlidir. Vücudumuzda kullandığımız her şeyde olduğu gibi, kullanıcının güvenli kullanım sınırları içinde kalmasına yardımcı olabilecek özel güvenlik kuralları vardır. Su gibi görünüşte zararsız maddeler bile aşırı miktarda kullanıldığında vücuda zarar verebilir ve uçucu yağlar da aynı şekildedir. Olduğu sürece
doğru kullanım konusunda kendinizi eğitirseniz, uçucu yağları kendinizde ve ailenizin çevresinde güvenli ve etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun ne olduğunu veya ne yaptığını bilmeden bir ürünü topikal olarak yemesine, içmesine veya kullanmasına izin vermeyeceğiniz gibi, güvenli uçucu yağ kullanımının anahtarı da doğru uygulama, dozaj ve güvenlik kuralları hakkında bilgi edinmektir. Bu güvenlik yönergelerini ikinci bölümde daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Yüksek kaliteli yağlar, güvenliği sağlamak için testlerden geçer
Çocuklarınızda (veya kendinizde) uçucu yağları kullanmadan önce, tüm uçucu yağların eşit yaratılmadığını anlamak önemlidir. Tipik olarak, yüksek kaliteli uçucu yağlar, zorlu süreçlerden geçer.
Ürünün kullanımının güvenli olduğundan emin olmak için test. Tüm şirketler bu kapsamlı test yöntemlerini kullanmaz ve birçok temel yağ dağıtıcısı, yağların etkinliğini değiştiren sentetik dolgular kullanır. Sizin ve ailenizin güvenliğini sağlamak için dikkatlice üretilmiş ve kapsamlı bir şekilde test edilmiş uçucu yağları kullanmak önemlidir. Örneğin, Young Souls esansiyel yağları, kirleticiler, potansiyel olarak zararlı maddeler ve yağın güvenliğini ve kalitesini tehlikeye atabilecek diğer bileşenler açısından kontrol edildikleri sıkı bir test sürecinden geçirilir. Ailenizde kullanmadan önce güvenli kullanım için test edilmiş ve onaylanmış yüksek kaliteli bir uçucu yağ seçmeniz önemlidir.

Güvenlik Yönergeleri

Bahsedildiği gibi, uçucu yağları çocuklar üzerinde güvenli ve başarılı bir şekilde kullanmanın anahtarı, çocukları aşırı maruz kalma veya hassasiyetten korumak için belirlenmiş özel güvenlik kurallarına uymaktır. Ebeveyn olarak, çocuklarda uçucu yağların kullanım kurallarının yetişkinlerinkinden farklı olduğunu unutmamak önemlidir. Esansiyel yağ dozajı, seyreltme, uygulama, saklama ve daha fazlası söz konusu olduğunda belirli yönergeleri gözlemleyerek, çocuklarınızın uçucu yağların sunduğu faydalardan güvenli ve etkili bir şekilde yararlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Aşağıdakiler, çocukların üzerinde veya çevresinde uçucu yağları kullanırken uyulması gereken bazı temel kurallardır. Bu kılavuzların her biri bu bölümde daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.
Çocuklarda uçucu yağ kullanma kuralları

  1. Uçucu yağ kullanımı sırasında çocukları daima denetleyin
  2. Çocuğunuza daima bir yetişkine vereceğinizden daha küçük dozlarda uçucu yağ verin.
  3. Hassasiyet riskini azaltmak için çocuklarda kullanmadan önce uçucu yağları seyreltin
  4. Uygulama sırasında hassas alanlardan kaçının
  5. Hassasiyete neden olabilecek güneş ışığına maruz kalmaya dikkat edin (özellikle turunçgil yağlarında)
  6. Çocuklar, bir sağlık uzmanına danışmadan yetişkin takviyeleri yağı kullanmamalıdır
  7. Uçucu yağları her zaman çocukların ulaşamayacağı güvenli bir yerde saklayın.
  8. Kendinizi ebeveyn olarak eğitin; her zaman etiketleri ve üretici tavsiyelerini okuyun
  9. Özellikle sağlıkla ilgili endişeleriniz varsa, uçucu yağları kullanmadan önce çocuğunuzun doktoruna danışın.

Uçucu yağ kullanımı sırasında daima çocukları denetleyin
Uçucu yağlar ve çocuklar söz konusu olduğunda belki de en önemli güvenlik kuralı, çocuğunuzun uçucu yağları yalnızca yetişkin gözetiminde kullanmasını sağlamaktır. Çocuklarınız uçucu yağlara alışmış ve nasıl uygulanacağını bilseler bile, güvenliği sağlamak için herhangi bir yağ uygulamasını denetlemek her zaman en iyisidir. Uçucu yağlar son derece güçlü ve güçlüdür ve birçok çocuk dozaj, seyreltme ve hassasiyet gibi kavramları anlamaz. Çocuklarınıza uçucu yağları güvenli bir şekilde uygulamayı öğretmenin yanı sıra, çocuklarınızın etrafında herhangi bir uçucu yağ kullanılırken her zaman yanınızda olmak önemlidir.

Dozaj
Çünkü çocukların vücut kütlesi daha küçüktür; daha ince, daha hassas bir cilde sahip olmak; ve halen gelişmekte olan uçucu yağların dozaj seviyeleri her zaman yetişkin dozlarından daha küçük olmalıdır. Yetişkin ve çocuk dozlarının uçucu yağlarla karşılaştırılması için aşağıdaki tabloya bakın:

UYGULAMA YETİŞKİN ÇOCUK

İdeal Miktar 24 saat Max İdeal Miktar 24 saat Max

Dahili (kapsül) 2-4 damla 12-24 damla 1-2 damla 3-12 damla
Ağızdan (iç / yut) 1-3 damla 4-18 damla — —
Topikal 3-6 damla 12-36 damla 1-2 damla 3-12 damla

Bu çizelge, çocuklarınızla birlikte uçucu yağların kullanılması söz konusu olduğunda dozajlar için genel yönergeler sağlar, ancak çocuğunuzda uçucu yağları kullanmadan önce, herhangi bir özel sağlık durumu veya endişesi hakkında daima çocuğunuzun doktoruna danışmayı unutmayın.
Tablodan da görebileceğiniz gibi, uçucu yağların faydalarını çocuğunuzla paylaşmanın en kolay yollarından biri aromatik kullanımdır. Uçucu yağları evinize yaymak, çocuklarınızın en sevdiğiniz uçucu yağlardan yararlanmasını sağlar ve en güvenli ve en basit uygulama biçimlerinden biridir.

Seyreltme
Birçok ebeveyn, hassas ciltleri nedeniyle çocuklarda uçucu yağların topikal kullanımı konusunda endişelere sahiptir. Uçucu yağları topikal olarak kullanırken bir çocuğun hassas cildini korumanın en iyi yolu, uygulamadan önce sulandırmaktır. Uçucu bir yağı, çocuğunuzun cildine uygulamadan önce Young Souls Üzüm Çekirdeği Yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltmek, hassasiyet riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Duyarlılık testi
Herhangi bir tahrişe neden olmadığından emin olmak için, yeni bir yağı denerken çocuğunuzda bir duyarlılık testi yapmak genellikle iyi bir fikirdir. Hassasiyet testi yapmak için, kullanmak istediğiniz yağı seyreltin, çocuğunuzun cildinde göze çarpmayan bir noktaya uygulayın (ayaklar genellikle en iyi yerdir çünkü cildin en kalın olduğu yer burasıdır) ve üstündeki noktayı gözlemleyin. birkaç saat içinde. Bu size çocuğunuzun cildinin o yağa nasıl tepki verdiğini görme şansı verecektir.

Hassas alanlardan kaçının
Hassasiyet testine ek olarak, hassas alanlarda uygulamadan kaçınarak çocuğunuzun uçucu yağları kullanırken tahriş veya hassasiyetten kaçınmasına yardımcı olabilirsiniz. Bahsedildiği gibi, çocuklarınız üzerinde herhangi bir uçucu yağ uygulaması her zaman denetlenmelidir – küçük çocuklarınızda, yağları uygulayan kişi siz olmalısınız; daha büyük çocuklarda uygulama sırasında daima hazır bulunmalısınız.
Uçucu yağları çocuklara topikal olarak uygularken, yardımcı olmak için kaçınılması gereken birkaç alan vardır.
hassasiyeti önlemek:

• Gözler
• Göz çevresindeki cilt
• İç kulaklar
• Kırık, yaralı veya hasar görmüş cilt
• Burun içi

Vücudun tüm bu bölgeleri daha hassas bir cilde sahip olma eğilimindedir ve yağları topikal olarak uygularken bundan kaçınılmalıdır. Unutmayın, bir çocuğun cildi bir yetişkinden bile daha hassastır, bu nedenle uygulama yöntemleri her zaman biraz farklı olacaktır.
çocuklarla uçucu yağlar söz konusu olduğunda.

Güneş ışığına maruz kalma
Bazı uçucu yağlar, özellikle turunçgil yağları, kullanıcı yağı cilde uyguladıktan sonra güneş ışığına maruz kalırsa güneş ışığına duyarlılığa neden olabilir. Güneş ışığına duyarlılık riski özellikle çocuklar için yaygındır, çünkü dışarıda çok zaman geçirme eğilimindedirler. Çocuklarınıza uçucu yağları topikal olarak uygulamadan önce, ilk olarak çocuğunuzun önümüzdeki 12 saat boyunca güneşte ne kadar zaman geçireceğini ve ikincisi, uyguladığınız yağın potansiyel güneş ışığı hassasiyeti için bir uyarı içerip içermediğini düşünmek akıllıca olacaktır. . Belirtildiği gibi, güneş ışığına duyarlılık için risk oluşturan tipik olarak turunçgil yağlarıdır; ancak ebeveynler, bir yağın güneş ışığına maruz kalma konusunda bir uyarı ile gelip gelmediğini görmek için her zaman esansiyel yağ etiketlerini okumalıdır. Bir uçucu yağ veya uçucu yağ ürünü güneş ışığına duyarlılık uyarısı içerdiğinde, en iyisi, ürün uygulandıktan sonra 12 saate kadar güneş ışığından ve UV ışınlarından kaçınmaktır.

Uçucu yağ depolama
Esansiyel yağları miniklerinizle güvenli bir şekilde kullanmanın en iyi yollarından biri, güvenli saklama alışkanlıkları uygulamaktır – her zaman uçucu yağlarınızı ve uçucu yağ ürünlerini çocukların erişemeyeceği yerlerde tutun. Çocuklar, uçucu yağların ne kadar güçlü ve etkili olduğunu veya dozaj kurallarına uymanın ne kadar önemli olduğunu anlamıyorlar. Uçucu yağ koleksiyonunuzu çocuklarınızın erişemeyeceği bir yerde tutarak, onların güvenliğini sağlamaya yardımcı olursunuz.

Unutmayın, uçucu yağlar doğrudan güneş ışığında veya ısıya maruz kalabilecekleri herhangi bir yerde saklanmamalıdır, çünkü bu yağların hassas kimyasal profiline zarar verebilir ve hatta faydalarını azaltabilir. Çocukların bir yağa aşırı maruz kalmayacağı ve difüzöre ulaşamayacağı güvenli bir alana mutlaka bir uçucu yağ difüzörünün yerleştirildiğinden emin olun. Uçucu yağları açıkta tutmak uygun görünse de, çocuklu bir evde uçucu yağları başarılı ve güvenli bir şekilde kullanmanın temel bileşenini uygun şekilde saklamaktır.
Birçok uçucu yağ şişesi, bir seferde yalnızca az miktarda yağın salınmasına izin veren bir delik düşürücüyle birlikte gelir. Ebeveynler, uçucu yağların daha kolay dökülmesini veya yayılmasını sağlamak için genellikle bu ekstra kapağı çıkarırlar, ancak bu delik azaltıcı, çocuğunuzun bir şişe bulması durumunda alabileceği uçucu yağ miktarını sınırlamaya yardımcı olabilir. Süre
Kolaylık olması açısından bu kapağı açık bırakmak cazip gelecektir, en iyisi uçucu yağlarınızı saklarken delik düşürücünün açık olduğundan emin olmaktır.

Kendinizi ebeveyn olarak eğitin
Çocuğunuza vereceğiniz her şeyde olduğu gibi – yiyecek, ilaç, tedaviler, topikal ürünler, vs. – çocuklarınızın üzerinde veya çevresinde uçucu yağları güvenli bir şekilde kullanmanın en iyi yolu, kendinizi bir ebeveyn olarak eğitmektir. Esansiyel yağlar konusunda yeniyseniz, nasıl çalıştıkları, en iyi uygulamalar ve güvenlik yönergeleri hakkında kendinizi eğitin. Esansiyel yağları nasıl doğru bir şekilde kullanacağınızı öğrendikten sonra, uçucu yağların faydalarını tüm ailenizle – çocuklarınız dahil – paylaşmak için daha donanımlı olacaksınız.
Güvenli uçucu yağ uygulama yöntemlerini öğrenmek ve güncel kalmak, çocuklarınızı sorumlu bir şekilde korumanın önemli bir parçası olsa da, ebeveynlerin çocuklarında uçucu yağları kullanmadan önce daima uyarıları, etiketleri, ikazları ve distribütör talimatlarını dikkatlice okumaları önemlidir. Uçucu yağ bilginizi üretici tarafından verilen güvenlik yönergeleriyle birleştirerek çocuğunuza güvenli, keyifli bir uçucu yağ deneyimi yaşatabilirsiniz.

Bir tıp uzmanına danışın
Esansiyel yağları kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmak, hem ebeveynler hem de çocuklar için geçerli olan bir güvenlik kılavuzudur. Bu kural, uçucu yağları kullanmayı bireysel planlamada geçerli olan belirli sağlık sorunları varsa daha da önemlidir. Her insanın farklı bir sağlık geçmişi vardır ve belirli sağlık koşulları, uçucu yağları kullanma şeklinizi değiştirebilir. Çocuğunuzun yanında uçucu yağları kullanmadan önce doktorunuza danışarak, evinizdeki yağları kullanma şeklinizi değiştirebilecek her türlü özel duruma hazırlıklı olabilirsiniz.
Bu genel güvenlik yönergelerini ve uçucu yağ distribütörünün diğer önerilerini veya doktorunuzun önerilerini izleyerek, çocuklarınızın çevresinde uçucu yağların güvenli kullanımının keyfini çıkarabilirsiniz. Unutmayın, ebeveyn olarak, evde uçucu yağların güvenli ve doğru kullanımı söz konusu olduğunda çocuklarınıza örnek oluyorsunuz.

Kullanımlar ve Uygulamalar
Artık esansiyel yağların çocuklarda kullanımının gerçekten güvenli olduğunu bildiğinize ve güvenlik yönergeleri konusunda kendinizi eğittiğinize göre, çocuklar için en önemli uygulama yöntemlerinden bazılarını öğrenmenin zamanı geldi. Çocuklar, yetişkinlerle aynı şekilde (uygun seyreltme ve dozajla) uçucu yağların tadını çıkarabilirken, çocuklara özgü birçok temel yağ kullanım yöntemi vardır. İşte çocuklar ve aileler için temel yağ kullanımlarından bazıları:
Fesleğen
Ev ödevi sırasında, zihinsel netlik gerektiren diğer görevleri çalışmak, okumak veya tamamlamak için odaklanma hissini geliştirmek için çocuğunuzun çalışma alanına Fesleğen yağı sürün.

Sedir
Sedir ağacı yağı, vücudu ve zihni rahatlatan rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Çocuğunuz gecenin ortasında korkmuş bir şekilde uyandığında, Cedarwood’u seyreltin ve huzurlu bir duyguya geri dönmesine yardımcı olmak için ayakların dibine uygulayın.

Kişniş
Kişniş yağını seyreltin ve temiz ve sağlıklı görünmesini sağlamak için çocuğunuzun tırnaklarına ve ayak tırnaklarına uygulayın.

Tarçın
Çocuğunuzun gece rutini sırasında, bir damla Tarçın yağını iki ons suyla seyreltin ve ağzını temizlemesi için karışımı gargara yapmasını sağlayın.

Ada Çayı
Çocuğunuz yatmadan önce, dinlendirici bir gece uykusuna hazırlanmasına yardımcı olmak için yastık kılıfına bir damla Clary Sage yağı uygulayın.

Karanfil
Karanfil yağı, özellikle ağız hijyeni için yararlı olan temizleme özelliklerine sahiptir. Çocuğunuzun diş hekiminde yaptığı altı aylık temizlikten sonra, ağzının temiz kalmasına yardımcı olmak için diş macununa bir damla Karanfil ekleyin.

Kişniş
Kişniş yağının taze, yeşil aroması onu hem rahatlatıcı hem de canlandırıcı kılar. Çocuğunuz ev ödevi veya önemli bir proje üzerinde çalışırken, Kişniş’i yakındaki bir uçucu yağ difüzörüne dağıtın.

Okaliptüs
Çocuğunuz için temiz nefes alma ve açık hava yolları duygularını teşvik etmek için Okaliptüs yağını seyreltin ve topikal olarak çocuğunuzun göğsüne uygulayın. Çocuğunuz derin nefes alırken, yağ canlandırıcı bir buhar sağlayacaktır.

Zencefil
Uzun bir araba yolculuğu veya yolculuk sırasında, arabaya zencefil yağı sürün veya çocuğunuzun avucuna bir damla Zencefil koyun ve aromayı solumasını sağlayın.

Greyfurt
Cilt kusurlarıyla mücadele eden bir gençiniz varsa, lekelerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için yüz temizleyicisine veya nemlendiricisine bir damla Greyfurt yağı ekleyin. (Uygulamadan sonra 12 saate kadar güneş ışığından veya UV ışınlarından kaçının.)

Lavanta
Çocuğunuzun banyosuna Lavanta yağı ekleyin veya sakinleştirici ve yatıştırıcı hisleri teşvik etmek için bebeğinizin karnına masaj yapın.

Limon
Çocuğunuz şekerli meyve suları veya gazlı içecekler için can atıyorsa, taze ve lezzetli bir içecek için bir bardak suya bir damla limon yağı ekleyin. (Bu aynı zamanda Limon, Greyfurt, Yabani Portakal ve diğer uçucu yağlarla da yapılabilir).

Mercanköşk
Kestirmeden önce telaşlı bir çocuğun ayaklarına seyreltilmiş Mercanköşk yağı uygulayarak Mercanköşk’ün sakinleştirici özelliklerinden yararlanın.

Melaleuca
Ara sıra cilt tahrişlerine yardımcı olmak için Melaleuca yağını seyreltin ve çocuğunuzun etkilenen bölgelerine uygulayın.

Nane
Çocuğunuz aşırı ısındığında, soğuk su kompresine bir damla Nane yağı ekleyin veya soğumasına yardımcı olmak için soğuk ayak banyosuna ekleyin.

Sandal ağacı
Çocuğunuzun akşam banyosuna bir damla Sandal ağacı yağı (Hint veya Hawaii) ekleyerek gevşemeye yardımcı olun ve stresi azaltın.

Vetiver
Çocuğunuz zor bir gün geçirdiğinde, Vetiver yağını seyreltin ve sakin duygular geliştirmeye yardımcı olması için çocuğun boynuna ve ayaklarının altına uygulayın.

Keklik üzümü
Çocuğunuz ister futbol, ​​ister futbol, ​​lakros, hokey veya başka herhangi bir sporda oynasın, bir pamuk topunun üzerine birkaç damla Wintergreen yağı koyup antrenman çantasına koyarak teçhizatının hoş olmayan kokusunu uzak tutabilirsiniz.

Aromatik kullanım
Yukarıda listelenen çocuklar için tasarlanmış uçucu yağ kullanımlarına ek olarak, çocuklarınızın uçucu yağların faydalarını deneyimlemesine yardımcı olmanın en basit ve en güvenli yollarından biri aromatik kullanımdır. Uçucu yağları evinize yayarak çocuklarınız için canlandırıcı, sakinleştirici, rahatlatıcı veya canlandırıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yaygın uçucu yağlar, istenmeyen kokuları gidermek veya temiz, taze bir koku üretmek istediğinizde evinizdeki havayı temizlemeye de yardımcı olabilir. Uçucu yağları bir uçucu yağ difüzöründe dağıtmak, tüm ailenin uçucu yağların güçlü faydalarını dozaj veya seyreltme konusunda endişelenmeden deneyimlemesinin basit bir yoludur.

Çocuklarınızın Uçucu Yağları Kullanmasını Sağlama

Çocukların seçici olabileceği bir sır değil. Çocuğunuzun tadı, kokusu ve hatta rutini söz konusu olduğunda özel olmasına bakılmaksızın, bu, yetişkinlerde olduğu gibi uçucu yağların faydalarından yararlanmalarını zorlaştırabilir. Neyse ki, kişisel tercihleri ​​ne olursa olsun, çocuklarınızın esansiyel yağlardan zevk almasını sağlamanın birkaç eğlenceli yolu var.

Uçucu yağlarla yemek pişirme
Çocuğunuz tat, doku veya koku konusunda seçici davranıyorsa, belirli yağların faydalarını deneyimlemesine yardımcı olmak için en sevdiği yiyeceklere, içeceklere ve ikramlara her zaman esansiyel yağlar ekleyebilirsiniz. Uçucu yağlar yardımcı olabilir
smoothie’lere, unlu mamullere, kahvaltılık yiyeceklere ve daha fazlasına lezzet katmak için – ve çoğu zaman çocuğunuz farkı bile fark etmeyecek.
Smoothies
Çocuğunuz smoothie veya sulu içecekler içmeyi seviyorsa, en sevdiği harmanlanmış içeceğe dahili kullanım için onaylanmış bir damla esansiyel yağ ekleyebilirsiniz.
Pişmiş ürünler
Uçucu yağlar, çocuğunuzun en sevdiği kurabiye, kek veya kek tarifine ekstra lezzet katmanıza yardımcı olabilir.
Dip soslar, salsalar ve soslar
Çocuklarınız okul sonrası atıştırmalıklarıyla humus, salsa veya başka herhangi bir daldırma çeşidinin tadını çıkarmayı seviyorsa, karışıma kolayca bir damla esansiyel yağ ekleyebilir ve en sevdikleri daldırma sosuna ekstra lezzet katabilirsiniz.
Nane yağı içeren siyah fasulyeli kek tarifi, çocuklarınız için veya çocuklarınızla yemek pişirirken esansiyel yağları kullanmanın eğlenceli bir yolunun mükemmel bir örneğidir:

YOUNG SOULS TEAM

Ana Menü